ايمن كالا
فروشگاه ايمن ترافيك كالا
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

چراغ راهنمايي كه كار عابران را آسان مي‌كند

خريد چراغ راهنمايي و قرار دادن آن در معابر پر رفت و آمد از مهم ترين نياز هاي هر شهر مي باشد تا به بهترين نحو ترافيك كنترل شود و از اتفاقات ناگوار جلوگيري شود. چراغ راهنمايي رانندگي كه امروزه مورد استفاده قرار مي گيرد داراي انواع مختلفي مي باشد كه عبارتند از:

چراغ راهنمايي لامپي

چراغ راهنمايي سولار

چراغ راهنمايي ال اي دي

اما به تازگي محققان اتريشي سيستمي هوشمند براي چراغ راهنمايي ارائه كرده‌اند كه با تشخيص رفتار عابران پياده دركنار خيابان، به آنها اجازه عبور مي‌دهد.

عملكرد چراغ راهنمايي در سراسر جهان تقريباً يكسان است. برخي چراغ‌هاي راهنمايي داراي دكمه‌هايي هستند كه عابران پياده مي‌توانند آنها در زماني‌ عبور از خيابان، فشار دهند. سيستم جديد چراغ راهنمايي، زمان تصميم‌گيري عابران پياده براي عبور از خيابان را تشخيص داده و به‌طور خودكار چراغ را به رنگ سبز تغيير مي‌دهد.

هدف اين سيستم، كاهش زمان انتظار و بهبود بخشيدن به جريان ترافيك است. چراغ‌هاي راهنمايي كه داراي دكمه‌هاي براي فشار دادن و تنظيم مدت زمان انتظار هستند، باعث مي‌شوند تا عابران پياده اغلب از ايستادن خسته شوند و درحالي‌كه چراغ قرمز است، از تقاطع عبور كنند. در نتيجه سرعت تردد خودروها كاهش مي‌يابد و باعث ايجاد ترافيك مي‌شود، زيرا رانندگان مجبور هستند سرعت خود را كاهش دهند. سيستم دوربين همچنين امكان تمديد زمان سبز بودن چراغ را براي گروه بزرگي از عابران پياده فراهم مي‌كند تا آنها بتوانند به آساني از خيابان عبور كنند.

دوربين‌هاي جديد داراي زمينه ويدئويي با پوشش هشت در پنج متر هستند، كه بهتر از نمونه‌هاي صنعتي استاندارد دو در سه متر كنوني عمل مي‌كنند. سيستم تشخيص مي‌دهد كه چه زماني عابران پياده قصد دارند از خيابان عبور كنند و به‌طور خودكار به رنگ سبز تغيير مي‌كند؛ انتظار مي‌رود اين سيستم، جايگزين نمونه دكمه‌اي امروزي شود.

محققان اتريشي چراغ راهنمايي هوشمندي توليد كرده‌اند كه رفتار عابران پياده را تجزيه‌ و تحليل مي‌كند. براي افرادي كه قصد عبور از خيابان دارند، چراغ راهنمايي بدون نياز به فشار دكمه و صبر كردن عمل خواهد كرد و اجازه عبور به آنها خواهد داد.

سيستم چراغ راهنمايي هوشمند كه از سال آينده وارد خيابان‌هاي وين خواهد شد، از دوربين‌هاي با كيفيتي استفاده مي‌كند. سيستم به كمك دوربين، حركات افراد نزديك جاده را كه قصد عبور دارند، نظارت مي‌كند و در عرض يك ثانيه قصد آنها را تشخيص مي‌دهد.

هورست پوسگر، از مؤسسه گرافيك كامپيوتر وين كه اين سيستم را ايجاد كرده است، مي‌گويد:

سيستم پس از دو ثانيه برآورد، قابل اعتماد خواهد بود. اگر گروه بزرگي از مردم قصد عبور داشته باشند، چراغ راهنمايي مي‌تواند ترافيك را براي مدت طولاني‌تري نگه دارد تا همه افراد بتوانند به سمت ديگر بروند. طرح چراغ راهنمايي هوشمند مي‌تواند به افراد داراي صندلي چرخ‌دار و كالسكه بچه كه به زمان زيادتري نياز دارند، كمك كند.

ممكن است برخي با ايده‌ي وجود دوربين در خيابان‌هاي عمومي و پايش تمام حركات افراد كه كارهاي آنها را پيش‌بيني مي‌كند، موافق نباشند؛ اما پوسگر و تيم او مشتاق هستند اشاره كنند كه تمام نظارت و محاسبات در داخل چراغ راهنمايي اتفاق مي‌افتد و هيچ اطلاعاتي به سرورهاي خارجي منتقل نمي‌شود. همچنين، سيستم ويژگي‌هاي فردي مانند چهره افراد را انتخاب نمي‌كند؛ بلكه از داده‌هاي هندسي براي تشخيص حركات بهره مي‌برد.

چراغ راهنمايي هوشمند داراي سيستمي براي گزارش عيب به‌صورت خودكار نيز است؛ بنابراين اگر دوربيني از كار افتاده باشد، عابران پياده دركنار جاده سرگردان نمي‌مانند. پوسگر در اين زمينه مي‌گويد:

سيستم يك حفاظ دوگانه است و طوري طراحي شده كه مي‌تواند حتي در محيط نامطلوب و خسته‌كننده كار كند و همچنين مي‌تواند با نوسانات ولتاژ سازگاري داشته باشد.

اگر اين طرح موفقيت‌آميز باشد، ما مي‌توانيم چراغ‌هاي راهنمايي هوشمند را در كشورهاي ديگر نيز ببينيم؛ جايي كه آنها مي‌توانند ترافيك خودرو خودران در جاده‌ها را كنترل كنند.

خريد چراغ راهنمايي

فروشگاه ايمن ترافيك كالا امكان خريد انواع چراغ راهنمايي مناسب براي هر نوع چهارراه يا معابر ديگر را فراهم نموده است. براي مشاهده انواع چراغ راهنمايي و خريد اينترنتي مي توانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه نموده و در صورت نياز به اطلاعات بيشتر در اين زمينه با شماره هاي داخل سايت تماس حاصل نماييد.

چراغ راهنمايي

امتیاز:
بازدید: 9
برچسب:
:
[ 1399/7/10  ] [ ۰۹ ] [ imenterafficccc ]

چراغ‌هاي راهنمايي و مشكل گردش به چپ

خريد چراغ راهنمايي  مناسب براي خيابان هاي شهر يكي از بهترين راه حل هاي رفع مشكل گردش به چپ در ايران مي باشد. يكي از مواردي كه در چهار راههاي معمولي كشور مي‌توان از آن نامبرد مشكل همزماني چراغ سبز عابر و ماشين‌هايي است كه در چهار راه قصد گردش به چپ دارند و با وجود اينكه عابر بعنوان عنصر ترافيكي لحاظ شده و اخيراً براي تجاوز به خط عابر جريمه هم در نظر گرفته شده، با اين حال به اينترتيب عملاً در ترافيك چهار راه در مواجهه رويارو با هجوم وسايل نقليه كه در رقابت براي عبور از چهار راه هستند قرار مي‌گيرد. اين مشكل نه تنها براي عابر پياده بلكه براي وسايل نقليه‌اي كه در خيابان مقابل اند و قصد حركت مستقيم را دارند در مواجهه با ماشين‌هايي كه قصد گردش به چپ را دارند وجود دارد، راه حل زير ساده، از نظر كيفي مطلوب و هم از نظر كمي مقرون به صرفه است و هم با ايجاد كاهش سطح ترافيكي براي عابر و رانندگان خودروها برخلاف تصور در زمان رفت‌وآمد آنها صرفه جويي مي‌شود. آنچه كه مي‌توان بعنوان يك چهار راه استاندارد در نظر گرفت با توجه به آنچه كه از كشورهاي قانونمند و پيشرو در اجراي قوانين راهنمايي و رانندگي مي‌دانيم به اينترتيب است:

۲۰۰–۱۰۰ متر قبل از هر چهار راه مسيرهاي گردش به چپ و غير آن با فلشهاي راهنما روي سطح جاده به دو ناحيه با نسبت عرضهاي ۱:۲ (با فرض تساوي احتمال عبور در هر سه جهت: راست، مستقيم و چپ) با ايجاد خط ممتد تقسيم مي‌شود.

در انتهاي اين مسير پس از تقسيم ماشينها در سر چهار راه ابتدا چراغ راهنمايي گردش به چپ ماشين‌هايي را كه گردش به چپ دارند هدايت كرده و در طي اين مدت چراغ راهنمايي عابر يا عبور مستقيم به رنگ قرمز است.

سپس چراغ راهنمايي گردش به چپ قرمز شده و همزمان چراغ راهنمايي عبور مستقيم و عابر پياده در دو طرف مسير سبز مي‌شود.

اين وضعيت بترتيب براي گذر از خيابان مجاور در سمت راست انجام مي‌شود تا پس از يك دور كامل دور چهار راه به نقطه اول بازگردد.

البته شكل كلي چهار راه بايد خيابانهاي حاشيه‌اي گردش به راست را داشته باشد كه معمولاً با گوشه‌هاي مثلثي شكل چهار طرف چهار راه هم در نظر گرفته مي‌شوند، در اين بين تنها مواردي كه بايد اضافه شوند استفاده از چراغهاي راهنمايي در سر چهار راه كه علاوه بر مسير مستقيم مسير گردش به چپ را هم بطور مجزا نشان مي‌دهند و نيز ايجاد خطوط ممتد و پيكانهاي راهنما روي سطح خيابان قبل از چهار راه در صورت موجود نبودن است.

براي چهار راههايي كه شكل توصيف شده را ندارند و امكان تغيير آن هم موجود نيست، با بازبيني روي عملكرد ترافيك و تصحيح چراغ‌هاي راهنمايي مي‌توان با كنترل درست چراغها از تلاقي همزمان رفت‌وآمد تا حد امكان جلوگيري بعمل آورد و از تنش مواجهه همزمان وسيله نقليه با عابر پياده يا وسيله نقليه كاست.`

خريد انواع چراغ راهنمايي

فروشگاه ايمن ترافيك كالا امكان خريد انواع چراغ راهنمايي مناسب براي هر نوع چهارراه يا معابر ديگر را فراهم نموده است. براي مشاهده انواع چراغ راهنمايي و خريد اينترنتي مي توانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه نموده و در صورت نياز به اطلاعات بيشتر در اين زمينه با شماره هاي داخل سايت تماس حاصل نماييد.

چراغ راهنمايي

امتیاز:
بازدید: 11
برچسب:
:
[ 1399/7/6  ] [ ۱۸ ] [ imenterafficccc ]

خريد چراغ راهنمايي و رانندگي

چراغ راهنمايي سولار نوعي چراغ چشمك زن خورشيدي هستند كه بدون نياز به انرژي برق كار مي كنند و با استفاده از پنل خورشيدي(سولار)، نور خورشيد را به الكتريسته تبديل و آن را در باطري هاي قدرتمند خود ذخيره مي كنند كه باعث مي شود تا 7 شبانه روز به طور مداوم بدون نياز به شارژ مجدد به عملكرد خود ادامه دهند.چراغ چشمك زن سولار تك خانه نوعي از چراغ ترافيكي است كه داراييك چراغ با لامپ هاي ال اي دي است و توانايي انتخاب بين دو رنگ قرمز و نارنجي را به كاربر مي دهد.

چراغ 

چراغ عابر پياده در شهرهاي شلوغ و پر ترافيكيكي از ضروري ترين تجهيزات ترافيكي محسوب مي شود. چراغ عابر پياده در چهار راه ها براي راهنمايي عابران پياده قرار مي گيرد. اين چراغ راهنمايي كوچك نشان مي دهد كه آن ها چه موقع مجاز به رد شدن از خيابان هستند.چراغ عابر پياده متحرك كه در دسته تجهيزات كنترل ترافيك جاي دارد به گونه اي كار مي كند كه با يك المان در حال راه رفتن با رنگ سبز نمايانگر حركت مجاز عابر و همان المان به صورت ايستاده با رنگ قرمز ممنوعيت حركت را نشان مي دهد.

 چراغ

به دليل اينكه چراغ راهنمايي برقي براي تعيين مسير خودروها و هشدار دادن به آنها.هم در داخل شهر و هم.در خارج شهر استفاده مي شود، چراغ چشمك زن تك خانه جزء مهمترين وسايل  در بين تجهيزات ترافيكي است.چراغ راهنمايي تك خانه با پيشرفت تكنولوژي و استفاده از پلي كربنات تغيير شكل داده.كه به چراغ ترافيكي با بدنه سبك تر و مقاومت.بيشتر در برابر گرد و غبار و تحمل دماهاي مختلف و بازتاب نور بيشتر تبديل شده است.

چراغ 

امروزه با توجه به بالا رفتن هزينه هاي انرژي به خصوص انرژي برق، تكنولوژي استفاده از انرژي خورشيدي به ميزان زيادي افزايش پيدا كرده است و  بعضي از وسايل ترافيكي مانند چراغ راهنمايي خورشيدي سه خانه از اين تكنولوژي بهره مند شده اند كه  مورد استقبال قرار گرفته است. چراغ راهنمايي سولار ال اي دي سه خانه با استفاده از صفحه هاي خورشيدي، نور خورشيد را به انرژي الكتريسته تبديل مي كند و آن را داخل باطري خود ذخيره مي نمايد و مي توان با يكبار شارژ كامل 7 شبانه روز و يا 14 روز ابري از آن استفاده كرد.

 چراغ

چراغ راهنمايي ال اي دي پيش از اختراع خودرو جهت كنترل ترافيك ارابه ها و افراد استفاده داشته است. در گذشته چراغ راهنمايي و رانندگي ال اي دي به شكل كوله پشتي بود يعني اين گونه كه اين كوله پشتي در پشت مامور قرار گرفته و داراي دو چراغ سبز و قرمز بود و كليدي براي خاموش و روشن كردن آن وجود داشت.چراغ راهنمايي سه خانه ال اي دي ، يكي از مهم ترين انواع چراغ راهنمايي است امروزه اين چراغ حق عبور را با سه رنگ :قرمز، زرد، سبز مشخص مي كند.

 چراغ

چراغ راهنمايي دو خانه در دسته تجهيزات ترافيكي است، نصب اين چراغ ترافيكي به علت وزن پايين آن بسيار آسان و ساده مي باشد.لامپ اين چراغ چشمك زن ترافيكي قابل تعويض است و داراي جنس ضد آب مي باشد. چراغ چشمك زن دوخانه، به علت قيمت مناسب يك گزينه مناسب براي خريد به حساب مي آيد.چراغ چشمك زن ترافيكي داراي طول عمر بالا است.همچنين بدنه اين چراغ ترافيكي بسيار مقاوم بوده و جنس بدنه اين محصول از پلي كربنات مي باشد. كه وزن سبك و مقاومت بالايي دارد وحمل و نقل آن به سادگي صورت مي گيرد.

چراغ

امتیاز:
بازدید: 28
برچسب:
:
[ 1399/5/30  ] [ ۱۹ ] [ imenterafficccc ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب