ايمن كالا
فروشگاه ايمن ترافيك كالا
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

تاريخچه و ضرورت استفاده از بولارد ( استوانه ترافيكي )

واژه ي بولارد يك ميله قطور عمودي در اسكله ها ست كه براي پهلو گرفتن كشتي يا قايق استفاده مي شود . اما بولارد ترافيكي يا همان استوانه ترافيكي محصوليست از جنس پلاستيك كه در كناره ي جاده ها جهت خارج نشدن وسايل نقليه از مسير جاده و يا كناره جزيره ها و بلوار ها نصب مي شود.

ريشه شناسي

اين اصطلاح احتمالا از واژه ي Bole به معناي تنه درخت آمده است . اولين اسناد ارائه شده از فرهنگ انگليسي آكسفورد اشاره به بولارد دريايي درسال ۱۸۴۴ مي باشد. هرچند در كاندولين مركوري در سال ۱۸۱۷ در توصيف يك پست بزرگ آمده است .

تاريخچه

در قرن ۱۷ و ۱۸ در quaysides از توپ هاي قديمي به عنوان بولارد جهت پهلوگرفتن كشتي هاي آفريقايي استفاده مي شده است . بدين شكل كه توپ را تا قسمت انتهايي در خاك مدفون كرده و طناب كشتي را به آن گره ميزدند در واقع شكل ظاهري بولارد هاي ساخته شده ي مخصوص كشتي ها از آن زمان به شكل توپ درآمده و همچنان نيز ديده مي شود.

استفاده از پست چوبي جهت مديريت ترافيك به قرن هجدهم باز ميگردد. در آن زمان از تنه ي درخت بلوط در كناره ي راه ها استفاده مي شده است . طبق اسناد موجود در سال ۱۷۲۱ در راه هاي انگلستان جهت جلوگيري از آسيب هاي چرخ دستي و يا درشكه ها چوب هاي بلوط را به طورت عمودي روي زمين نصب ميكرده اند اين در بسياري از نقاشي هاي آن دوران ديده مي شود.

بولارد ترافيكي ( استوانه ي ترافيكي )

از بولارد يا همان استوانه ي ترافيكي با نصب بصورت موقتي مي توان با محدود كردن عرض جاده  جهت كنترل سزعت استفاده نمود.

از استوانه ترافيكي با نصب دائمي عموما در اطراف جاده با تراكم بالا جهت اجازه ندادن به وسايل نقليه سنگين به خارج شدن از مسير جاده جهت پارك كردن و يا  نصب با تراكم پايين به جهت هشدار و يا در پاركينگ ها جهت تايين مسير مورد استفاده قرار مي گيرد. البته در مواردي هم جهت تفكيك كردن مسير ها از بولارد استفاده مي شود.

در كشور هاي مختلف با توجه به مصوبات سازمان ها و ارگان هاي مربوط به ترافيك استاندارد هاي مختلفي براي توليد استوانه ي ترافيكي وجود دارد اما استاندارد هاي جهاني براي استوانه ي ترافيكي بلنداي ۱٫۱۵ متر و قطر ۱۰ سانتيمتر مي باشد جنس بولارد عموما از پلاستيك و يا لاستيك مي باشد اما جهت مقاومت در برابر ضربه بهتر است براي ساخت بولارد از تركيبات مختلف پي وي سي استفاده شود. بولارد به جهت جابجايي و نصب آسان استفاده ي فراواني در كشورهاي مختلف دارد با استفاده از چسب و يا پيچ ميتوان بصورت موقت و يا دائمي اقدام به نصب بولارد نمود و با استفاده از نوار و يا زنجير جهت جلوگيري و محدود كردن وسايل نقليه و عابرين پياده از بولارد استفاده كرد به همين دلايل استفاده از بولارد به عنوان روشي مقرون به صرفه در سراسر دنيا جهت كنترل ترافيك و جمعيت استفاده ي فراواني دارد.

خريد استوانه ترافيكي

براي خريد انواع بولارد و استوانه ترافيكي استاندارد مي‌توانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد و تجهيزات مورد نياز خود را از طريق تماس با كارشناسان اين مجموعه خريداري فرماييد.

 چراغ راهنمايي

امتیاز:
بازدید: 8
برچسب:
:
[ 1399/7/10  ] [ ۰۹ ] [ imenterafficccc ]

استوانه ترافيكي

علائم و تجهيزات ترافيكي نيز تعداد و انواع مختلفي دارند و هر يك با زبان علامت، با رانندگان سخن مي‌گويند. در اين ميان، برخي از علائم و تجهيزات ترافيكي وجود دارند كه هم بسيار پركاربرد هستند و شكل و شمايل زيبايي دارند، به اين معنا كه علاوه بر زبان گفتاري دستوري، از زيبايي و كارايي مناسبي برخوردارند و به راحتي در ذهن رانندگان جا مي‌افتند.

هر راننده مقصدي دارد و رسيدن به مقصد در كمال صحت و سلامت، هدف اصلي در رانندگي است و اين موضوع مهم، ممكن نمي‌شود؛ مگر با رانندگي طبق قوانين و مقرارات، بهره مندي از راه و جاده استاندارد و مهمتر از آن، وجود علائم و تجهيزات ترافيكي از جمله استوانه ترافيكي .

استوانه ترافيكي؛ محدود كننده اي پركاربرد

در كنار تابلوها و تجهيزات ترافيكي كه ممكن است يك حكم دائمي را صادر كنند، مانند تابلوي ورود ممنوع، برخي تجهيزات هم وجود دارند كه دستورات موقتي را صادر مي‌كنند و البته وقتي حكم دائمي هم مي‌دهند، باز هم قابل پيروي هستند؛ مثلا استوانه ترافيكي كه در موارد مختلف به كار مي‌رود.

استوانه ترافيكي به عنوان يكي از پركاربردترين تجهيزات ترافيكي، اهداف مختلفي را شامل مي‌شود از جمله محدود و تقسيم كردن مسير. اين محدويت و تقسيم بندي كه مي‌تواند علت موقتي يا دائمي داشته باشد، رانندگان را مجاب مي‌سازد تا در مسير تعيين شده توسط استوانه ترافيكي برانند.

نكته مهم درباره استوانه ترافيكي، جنس آن است كه از مواد پلي پورتان با خاصيت انعطاف پذيري بسيار بالا ساخته شده تا با توجه به امكان برخورد وسايل نقليه با آن و هچنين قرار گرفتن زير نورآفتاب و بارش برف و باران، بتواند براي مدت زمان زيادي دوام بياورد.

نحوه قرار گرفتن آن در جاده يا خيابان هم به صورتي است كه هرگز باعث تغيير مسير ناگهاني نمي‌شود و وجود برچسب روي استوانه ترافيكي همراه با رنگ هاي متنوع و استاندارد آن، رانندگان را از محدوديت‌ها و تغيير مسير به نحوي آگاه مي‌سازد كه بتوانند به موقع عكس العمل از خودشان نشان دهند.

تنوع فراوان استوانه ترافيكي

وقتي از استوانه ترافيكي صحبت مي‌كنيم، بايد آگاه باشيم كه درباره يكي از تجهيزات ترافيكي سخن مي‌گوييم كه تابع استانداردهايي خاص است، استانداردهايي كه شكل و نوع يك استوانه ترافيكي را تحت الشعاع خودش قرار مي‌دهد.

نصب شبرنگ ترافيكي روي يك استوانه ترافيكي از جمله اين استانداردها است تا استوانه ترافيكي هم در روز و هم به ويژه در شب به خوبي ديده شود. درباره كيفيت و جنس استوانه ترافيكي نيز استاندارد خاصي وجود دارد چون استوانه ترافيكي بايد از جنسي ساخته شود كه زود از بين نرود، به ويژه از اين نظر كه قرار است چندين سال زير نور آفتاب وشرايط جوي سخت مانند برف‌و باران قرار گيرد يا بارها توسط خودروها صدمه ببيند.

وجود آنتي يوووي و آنتي اكسيدان و آنتي استاتيك در جنس استوانه ترافيكي نيز باعث مي‌شود تا قابليت ضربه پذيري تا حدود 20 هزار مرتبه در آن به وجود بيايد و اين واقعا موضوعي مهم محسوب مي‌شود.

استوانه ترافيكي و موارد استفاده متعدد

استوانه ترافيكي، يكي از تجهيزات ترافيكي است كه موارد استفاده متعددي دارد. از جمله موارد استفاده از استوانه ترافيكي مي‌توان به پياده روها، جاده‌ها و بزرگراه ها و خيابان‌ها، استفاده به عنوان تجهيزات پاركينگي، تفكيك مسير وسايل نقليه و علامت گذاري حاشيه راه‌ها و مسيرهاي گوناگون اشاره كرد.

خريد استوانه ترافيكي

براي خريد استوانه ترافيكي استاندارد مي‌توانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد و تجهيزات مورد نياز خود را از طريق تماس با كارشناسان اين مجموعه خريداري فرماييد.

استوانه ايمني

امتیاز:
بازدید: 11
برچسب:
:
[ 1399/7/6  ] [ ۱۹ ] [ imenterafficccc ]

نقد و بررسي تخصصي

انعطاف پذيري و مقاومت، دو ويژگي هستند كه استوانه ايمني را به يكي از پركاربردترين محصولات ترافيكي و ايمني تبديل كرده اند . استوانه ترافيكي فنري با انعطاف پذيري هنگام برخورد باعث جلوگيري از بروز حادثه و خسارت براي افراد پياده و دوچرخه‌سوار شده و در عين حال بدليل ساختار مقاومي كه دارد، بارها و بارها پس از برخورد وسايل نقليه، به شكل اوليه خود باز خواهد گشت.

دامنه ي كاربرد

دامنه گسترده كاربرد اين محصول نيز آن را به محصولي پرفروش و جذاب تبديل كرده است. در محوطه‌هاي كارگاهي جاده‌اي و شهري؛ پاركينگ‌هاي عمومي و اختصاصي، مجموعه‌هاي ورزشي و در خيابان، نقش جداكننده مسير و هدايت وسايل نقليه به مسيري خاص و به دور از محدوده خطر برعهده دارد. اين محصول در ابعاد مختلف، مي‌تواند به تنهايي، يا به عنوان مكمل ديگر محصولات ترافيكي مانند جداكننده پلاستيكي مورد استفاده قرارگيرد.

توليد كننده استوانه ايمني فنري

در ساخت انواع استوانه ايمني ترافيكي از روش تزريق با سنبه و ماتريس و از تركيبات متفاوتي استفاده مي‌گردد كه در طول عمر محصول و مقاومت آن در برابر سرما، گرما و ضربه و فشار تاثيرگذار خواهد بود. تركيب استاندارد ساخت استوانه ايمني PE يا پلي اورتان است. اين نوع استوانه ايمني از انعطاف پذيري و مقاومت قابل قبولي برخوردار است. در نوع ارزان‌تر استوانه ايمني از تركيبات PVC (پي‌وي‌سي) نو يا بازيافتي استفاده مي‌گردد كه طبعاً از طول عمر و مقاومت پايين‌تري برخوردار خواهد بود، ليكن كار استوانه ايمني را انجام مي‌دهد. اخيراً در توليد استوانه ايمني از مواد EPDM استفاده مي‌گردد كه علاوه بر قيمت پايين‌تر از پلي‌اورتان از طول عمر و كيفيت مشابه برخوردار است كه بنا به سفارش مشتري از هركدام از تركيبات فوق قابل استفاده در محصول خواهد بود.

انواع استوانه ايمني ترافيكي

استوانه ايمني در ۳ ارتفاع متفاوت ۴۵ سانتي‌متر، ۷۵ سانتي‌متر و ۹۰ سانتي‌متر و در رنگ‌هاي قرمز، زرد و سبز جهت سفارش موجود است. شبرنگ نصب شده روي استوانه با عرض ۷ سانتي‌متر نيز به صورت استاندارد در دو رديف و به رنگ سفيد لانه زنبوري است..

نصب استوانه ايمني

در مورد نصب استوانه ايمني، بايستي ابتدا كاربري آن را مشخص نمود. در صورتي كه به صورت پرتابل در كنار محوطه‌هاي كارگاهي مانند ساختمان‌سازي يا جاده‌سازي استفاده گردد، بهتر است بدون پيچ و به صورت “بگذار، بردار” استفاده گردد. در غير اين صورت بايستي مراحل زير را طي كنيد:

۱- ابتدا تمامي استوانه‌هاي ايمني را روي سطح مورد نظر در امتداد يكديگر بچينيد. در اين مرحله براي دقت بيشتر مي‌توانيد از تراز استفاده كنيد تا پس از نصب دچار مشكل نگرديد.

۲- جهت مشخص كردن محل سوراخ كردن زمين با استفاده از گچ، اسپري رنگ و يا سنبه محل قرارگيري پيچ و رولپلاك روي زمين را مشخص كنيد.

۳- با استفاده از دريل مخصوص، زمين را سوراخ كرده و رولپلاك را درون آن قرار دهيد. در اين مرحله به ضخامت سوراخ و پيچ مورد استفاده خود دقت كنيد كه رولپلاك در جاي خود حركت نكند.

۴- رولپلاك پس از نصب در زمين از محل مخصوص گسسته شده و خارهاي تعبيه شد در بخش بيروني آن با سطح اطراف درگير مي‌گردد. ليكن در صورتي كه مي‌دانيد قرار است استوانه را بعدا از جاي خود جدا كنيد، بهتر است پيش از قراردادن رولپلاك در داخل زمين، سطح داخلي سوراخ ايجاد شده را آغشته به چسب كنيد.

۵- پس از قراردادن رولپلاك داخل زمين، مجددا قطعات استوانه را در جاي خود قرارداده و آن‌ها را به وسيله پيچ و واشر همراه محصول، در جاي خود محكم كنيد.

نكته: هرگز سوراخ را از روي استوانه در زمين ايجاد نكنيد. اين كار باعث ترك خوردن و از بين رفتن استوانه خواهد شد.

سخن پاياني

استوانه ترافيكي يكي از مورد نيازترين تجهيزات ترافيكي هستند.كه با توجه به كاربردهاي زيادي كه دارند در مكان‌هاي عمومي و يا ملك‌هاي شخصي مورد استفاده قرار مي‎گيرند. انعطاف پذيري بالا، مقاومت در برابر شرايط جوي متغير، تحمل تابش اشعه خورشيد.و در نهايت مقاومت در برابر ضربه، از جمله مواردي است.كه يك استوانه ترافيكي استاندارد بايد داشته باشد. براي خريد استوانه ترافيكي استاندارد مي‌توانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد و تجهيزات مورد نياز خود را از طريق تماس با كارشناسان اين مجموعه خريداري فرماييد

استوانه ترافيكي

امتیاز:
بازدید: 13
برچسب:
:
[ 1399/7/6  ] [ ۱۸ ] [ imenterafficccc ]

استوانه ايمني

درباره استوانه ايمني، شايد شما هم ديده و يا شنيده باشيد كه بسياري از اتفاق هاي ناگواري كه براي رانندگان و سرنشينان رخ مي دهد به دليل انحراف رانندگان از مسير حركت و كاهش ديد آن هاست، اين در حالي است كه با استفاده از استوانه ترافيكي مي توان به مجهز كردن مسير عبور و مرور خودرو ها در شهر و خارج از شهر براي بالا بردن ديد رانندگان و يا جلوگيري از انحراف آن ها از مسير حركت شان كمك شاياني كرد. با وجود رنگ روشن استوانه ايمني، مسير هاي جدا شده توسط آن ها به خوبي و به راحتي قابل ديدن است. به طور كل در دسته تجهيزات ترافيكي مي توان به استوانه ايمني اشاره كرد و اينگونه در نظر داشت كه استفاده درست و به جا از تجهيزات ترافيكي مي تواند تاثير بسيار بالايي در بالا بردن سطح ايمني داشته باشد كه همين سبب مي شود آمار تصادفات ناشي از كاهش ديد رانندگان در حين رانندگي كاهش يابد. انعطاف پذيري بالا، مقاومت در برابر شرايط جوي متغير، تحمل تابش اشعه خورشيد و در نهايت مقاومت در برابر ضربه، از جمله مواردي است كه يك استوانه ترافيكي استاندارد بايد داشته باشد. استفاده از رنگ هاي روشن و همچنين به كارگيري نوارهاي شبرنگ بر روي بدنه استوانه از جمله مواردي است كه امكان رويت استوانه ايمني را در هنگام تاريكي ميسر مي كند.

كاربرد استوانه ايمني

از استوانه ترافيكي به عنوان جدا كننده هاي ترافيكي براي كاهش تصادفات استفاده مي شود، همانطور كه از اسم آن ها مشخص است از اين دسته تجهيزات ترافيك شهري جهت مشخص كردن محدوده هاي رانندگان مشخص مي شود تا از برخورد اتومبيل ها به ساختمان ها جداول خيابان ها و ... جلو گيري شود. استوانه ايمنييكي از تجهيزاتي است كه براي ايجاد محدوديت هاي موقت مورد استفاده قرار مي گيرد. مشخص كردن حريم راه، كنترل سرعت، جداسازي مسيرها و بسياري از موارد ديگر را مي توان با استفاده از استوانه ايمني اجرا كرد. به طور كلي استوانه ايمني، نيوجرسي پلاستيكي و... به عنوان جدا كننده ترافيكي در جهت جدا كردن مسير، براي هدايت رانندگان در مسير حركتشان در پيچ هاي خطرناك، تقاطع اتوبان ها و... مورد استفاده قرار مي گيرد. مي توان گفت از استوانه هاي ترافيكي براي بالا بردن ايمني جاده و خيابان ها و در نهايت كاهش تصادفات مي توان استفاده كرد. اين محصولات در رنگ هاي روشن براي افزايش ديد رانندگان مورد استفاده قرار مي گيرد. در اين شرايط مي توان گفت كه بيشترين كاربرد استوانه ايمني در جدا كردن مسير ها براي جلو گيري از انحراف رانندگان از مسير حركتشان است. استوانه هاي ترافيكي مانند ديگر تجهيزات ترافيك شهري داراي انواع گوناگوني هستند كه از انواع آن ها مي توان به استوانه ايمني درجه2با شبرنگ لانه ، استوانه مسير نما ، استوانه ترافيكي شبرنگ دار و ... اشاره كرد.

كلام آخر

 

استفاده از استوانه ترافيكي براي كنترل ترافيكي در خيابان ها، جلوگيري از ورود خودرو ها به مسير مشخص و .... مرسوم است. خريد استوانه ترافيكي نياز به داشتن اطلاعات كافي درباره انواع استوانه ترافيكي دارد. شما بايد بتوانيد تشخيص دهيد كه كدام يك از انواع استوانه براي كاربري شما مناسب است. قيمت استوانه ترافيكي نيز بسته به متريال استفاده شده در آن، نوع شبرنگ و همچنين اندازه آن متفاوت خواهد بود. در صورت تمايل به كسب دريافت اطلاعات كامل مي توانيد با شماره هاي داخل سايت تماس بگيريد. استوانه ترافيكي ارائه شده در اين سايت داراي گارانتي كيفيت و سلامت است. ايمن ترافيك كالا توليد كننده انواع استوانه ايمني سعي دارد محصولات خود را با بهترين كيفيت توليد كرده و با نازلترين قيمت ها به فروش برساند.

 

استوانه

امتیاز:
بازدید: 34
برچسب:
:
[ 1399/4/28  ] [ ۱۰ ] [ imenterafficccc ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب