ايمن كالا
فروشگاه ايمن ترافيك كالا
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

 

تجهيزات ايمني فردي برقكاري، لباس كار

لباس كار آخرين مورد از تجهيزات ايمني مورد نياز برقكاري مي باشد. لباس هاي كار مناسب يكي از ملزومات ايمني كار در هر حرفه اي محسوب مي شود و به همين سبب در مقرارت و آيين نامه هاي حفاظتي بيان شده است كه كليه كاركناني كه موظف به انجام كارهاي عملي هستند مي بايستي از لباس كار مناسب استفاده كنند و كارفرمايان نيز موظف اند كه اين نوع لباس ها را تهيه و در اختيار مجريان امر قرار دهند.

– لباس كار بايد با توجه به خطراتي كه فرد را تهديد مي كند انتخاب شود. اين خطرات ممكن است منشاء فيزيكي، مكانيكي، شيميايي و الكتريكي داشته باشد.

– در تمام محيط هاي كاري، لباس كار مي بايست تميز و متناسب با نوع كار و خطرهايي كه كارگر با آن مواجه است، انتخاب شود و بهترين نوع لباس در اختيار وي قرار گيرد. علاوه بر اين لباس كار بايد طوري تهيه شود كه موجب بروز حادثه نشود و كارگر بتواند با آن به راحتي وظايف كار خود را انجام دهد.

– لباس كار بايد متناسب با بدن فرد استفاده كننده بوده و هيچ قسمت آن آزاد نباشد. جيب هاي آن كوچك و تعداد آن ها كم باشد. همچنين شلوار آن بايد بدون دوبل باشد.

– براي افرادي كه در هواي باراني و محيط هاي بسيار مرطوب كار مي كنند، بايد لباس كار ضد آب و سرپوش مناسب تهيه و تحويل شود.

– در محيط هاي صنعتي مانند دستگاه هاي حفاري چاه هاي نفت و گاز، لباس هاي كار يكسره سر تا پايي يا Boilersuit استفاده مي شود.

شرايط انتخاب لباس كار

لباس بايد مناسب نوع كار و همچنين وضعيت آب هواي منطقه باشد.

لباس كار بايد مناسب اندام و اندازه باشد.

جيب هاي لباس كار بايد كوچك، حتي الامكان تعداد آن ها كم باشد.

در لباس برق كاران از دكمه و زيپ هاي فلزي نبايد استفاده شود.

لباس برق كاران حتي الامكان از پارچه هاي ضخيم و سبك و نخي تهيه و در دوخت آن ها نهايت سادگي رعايت شود.

مچ و آستين بلوز بايد داراي دكمه بوده و يا از كش آستين استفاده گردد.

دليل استفاده از لباس هاي نخي براي لباس كار

دليل استفاده از لباس هاي نخي براي لباس كار اين است كه هنگام ايجاد قوس الكتريكي سرعت سوختن پارچه هاي الياف مصنوعي يا مخلوطي از آن ها خيلي كم تر بوده و حرارت توليدي آن ها پائين خواهد بود. پارچه هاي نخي هنگام سوختن به بدن نمي چسبند.

خريد لباس كار نياز به تحقيق و بررسي دارد. شرايط محيط كار و خطراتي كه در آن وجود دارد تاثير بسياري در انتخاب نوع پارچه دارد. پارچه انتخابي شما بايد راحتي كارگر، كارفرما و مهندس را فراهم آورده و خطرات موجود در محيط را نيز دفع نمايد. پارچه هاي انتخاب شده براي لباس كار تنوع بسيار زياد دارد و از پارچه نخي تا ويسكوز و پنبه و جين و كتان در دوخت انواع لباس كار به كار مي رود. قيمت لباس كار از مدل دوخت لباس ايمني و نوع پارچه آن تاثير مي گيرد. در صورت نياز به دريافت مشاوره در مورد مدل، نوع پارچه و قيمت لباس كار مي توانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد و يا با شماره هاي داخل سايت تماس بگيريد.

 تجهيزات ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۰۲:۲۴ ] [ malihe ]

تجهيزات ايمني فردي برقكاري، كلاه ايمني

حال در ادامه بررسي تجهيزات ايمني فردي مورد نياز شغل برقكاري به كلاه ايمني مي رسيم. كلاه ايمني، دستكش، كفش ايمني داراي عايق الكتريسيته، كمربند ايمني، ابزار كار با دسته عايق و مخصوص برق كاري، لباس كار تميز و متناسب با نوع كار و فاقد اجزاي فلزي ( اين وسايل بايد مورد تأييد مؤسسه تحقيقات و استاندارد صنعتي ايران باشد) لباس كار جوش كاري و كارهاي مشابه آن بايد مقاوم در برابر جرقه و آتش باشند. در هواي باراني همچنين در محيط هاي مرطوب لباس كار بايد ضد آب باشد و در صورت نياز سرپوش تهيه شود. پس در خريد كلاه ايمني دقت كنيد تا جنس مرغوب بخريد.

چگونه كلاه ايمني بپوشيم و از آن مراقبت كنيم؟

هميشه كلاهي را بايد پوشيد كه داراي لبه جلويي باشد. (كلاه ها با چنين شرايطي، آزمايش مي شوند). اگر كلاهي متفاوت از اين نوع استفاده شود فرد كاملاً محافظت نخواهد شد. كلاه بايد بدون هيچگونه فشردگي كاملاً متناسب با سر باشد. براساس دستورالعمل سازنده، بايد كلاه ايمني را بطور منظم بازرسي و آن را نسبت به شكستگي، فرورفتگي، سائيده شدن، كنده شدن نوار داخلي و … بررسي نمود. وجود هر يك از اين شرايط مي توانند ميزان حفاظت كنندگي كلاه را كاهش دهند. تنها از دترجنت (پاك كننده هاي) ملايم و آب براي تميز كردن بايد استفاده نمود. پاك كننده هاي شيميايي باعث آسيب به كلاه مي شوند.

هرگز چيزي (مانند كيف پول) را در قسمت بالايي داخل كلاه تان در حالي كه آن را بر سر داريد، انباشته نكنيد. فضاي بين يراق داخلي و بالاي كلاه بايد براي حفظ سر خالي باشد. برچسب ها را بر روي كلاه قرار ندهيد (چسب باعث ضعيف شدن هلمت ميشود) و كلاه را از نور مستقيم خورشيد دور نگهداريد.

تنظيم كلاه ايمني بر روي سر با توجه به اندازه دور سر با استفاده از نوار تنظيم كه در پشت كلاه و قسمت داخلي آن قرار دارد صورت مي گيرد.

لازم بذكر است از آنجائي كه هرگونه دستكاري بر روي كلاه مي تواند از اثربخشي آن بكاهد، انجام هر گونه رنگ كاري، درج مشخصات، الصاق هر گونه برچسب، كنده كاري و موارد مشابه بر روي كلاه مجاز نمي باشد.

معمولاً كلاه هاي ايمني براساس اندازه دور سر افراد استفاده كننده در سه اندازه استاندارد ساخته مي شود كه عبارتند از: ۵۵ سانتيمتر با سايز كوچك، ۵۵ تا ۵۸ يا سايز متوسط و ۵۹ سانتيمتر و بيشتر با سايز بزرگ.

كلاه ايمني

در كليه كارگاه هاي ساختماني كه در آن ها احتمال وارد آمدن صدماتي به سر افراد در اثر سقوط فرد از ارتفاع يا سقوط وسايل و تجهيزات و مصالح و با برخورد با موانع وجود دارد ، بايد از كلاه هاي ايمني استاندارد استفاده شود كه يكي ديگر از وسايل و لوازم ايمني در برق است.

OSHA ضروري مي داند در صورتي كه به علت سوختگي هاي الكتريكي با سقوط اشياء ، ريسك جراحت به سر وجود دارد، از كلاه ايمني استفاده شود.                          

مهم ترين بخش كلاه هاي ايمني

 • نوار نگه دارنده
 • نوار عرق گير
 • ضربه گير
 • نوار تنظيم سر
 • بند چانه

نوارهاي نگه دارنده كه در فاصله بين قشر خارجي به پوسته كلاه و سر كاربر قرار دارد وظيفه جذب ضربات وارده به سر را داشته و همانند يك بالشتك، رسيدن بخش عمده ضربه وارده به سر را جلوگيري مي كند.

آيا همه كلاه ها مشابه هم هستند؟

خير، براي هر شغلي كلاه كاسك مناسب آن وجود دارد. كلاه كاسكت هاي مطلوب براي كارهاي الكتريكي از ۱۹۹۷ ساخته شده اند و با درجه E نشانه گذاري شدند. كلاه كاسك هاي ساخته شده قبل از ۱۹۹۷ با درجه B مشخص شده اند. اين علامت ها بر روي برچسب در داخل يا بر روي هلمت (helmet) چسبانده مي شوند. كلاه هاي جديد همچنين با نوع ۱ يا ۲ نشانه گذاري شدند. كلاه كاسك نوع ۱ افراد را از ضربات وارده بر بالاي سر و نوع ۲ از ضربات وارده بر بالا و جوانب سر محافظت مي كند.

براي خريد كلاه ايمني مناسب شغل خود ميتوانيد به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد. اين فروشگاه محصولات متنوعي را دراختيار شما قرار مي دهد كه مي توانيد متناسب با شغل خود تجهيزات ايمني مورد نياز خود را تهيه كنيد.

تجهيزات ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۱:۳۶ ] [ malihe ]

تجهيزات فردي برقكاري،عينك ايمني

در ادامه بررسي تجهيزات ايمني فردي مورد نياز برقكاري به عينك ايمني و دستكش ايمني مي رسيم. پس با ما همراه باشيد.

عينك حفاظتي

بدون شك حساس ترين عضو بدن انسان چشم او است بنابراين حفاظت از اين عضو حياتي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. عينك هاي ايمني با توجه به خطرات موجود در محيط كار در انواع و اشكال مختلف ساخته مي شود.

دستكش هاي حفاظتي

براساس آمارهاي ارائه شده توسط وزارت كار و امور اجتماعي مهم ترين بخش بدن از نظر جراحت پذيري در محيط هاي كار ناحيه دست و بازو است. دستكش هاي كار وسايلي هستند كه در هنگام كار دست انسان را در مقابل خطرات متنوع حفاظت مي كند. اين دستكش ها تحت استاندارد IEC903 و نيز AFAQ گواهي شماره CE EN60903/ 5832 1996 در ولتاژهاي ضعيف، متوسط و قوي طراحي و ساخته مي شوند و در دو سري نرمال زير هستند:

۱- GLE در طول ۲۶ سانتي متر

۲- GIC با طول ۴۱ سانتي متر

 براي انتخاب دستكش حفاظتي بايد به چه نكاتي دقت كنيم ؟

 – دستكش هاي ايمني بايد طوري انتخاب شوند كه ناحيه دست را از خطرات احتمالي ناشي از كار محافظت كرده و در عين حال هيچ گونه ناراحتي و محدوديت براي دست ايجاد نكند.

– اشخاصي كه با برق سر كار دارند بايد از انواع دستكش هاي عايق كه درجه عايق الكتريسيته بودن آنها مناسب با ولتاژ مورد نظر باشد استفاده كنند.

 – براي بالا رفتن از تير سيماني و چوبي مي بايستي از دستكش هاي كف چرمي با پشت برزنتي استفاده كرد.

 – براي تيرهاي فولادي و دكل هاي فلزي انواع آجدار پيشنهاد مي شود كه از ليز خوردن دست جلوگيري به عمل آورد.

– هنگام استفاده از دستكش هاي حفاظتي عايق برق براي كار بر روي خطوط برق دار مانند نصب انشعابات مشتركين برق (كنتور) و يا تعويض لامپ و سر پيچ معابر، قبل از استفاده دستكش از طريق باد كردن آن از سوراخ نبودن دستكش اطمينان حاصل كنيد.

 – با توجه به ميزان استفاده از دستكش هاي عايق هر چند وقت يكبار تست الكتريكي ضروري است.

– در تماس آب يا بعد از شستشوي دستكش هاي عايق حتما آن را خشك كرده و به پودرهاي ضد رطوبت آغشته كنيد تا از فاسد شدن آن جلوگيري شود.

– در حين كار در نزديكي سيم هاي برق دار و محوطه هاي خطر به هيچ عنوان نبايد دستكش هاي عايق را از دست خارج كرد.

– دستكش هاي عايق را بعد از اتمام كار تميز كرده و در كيف مخصوص و دور از نور نگهداري كنيد.

– براي بالا رفتن از تيرهاي سيماني و چوبي مي بايست از دستكش هاي كف چرمي با پشت برزنتي استفاده كرد. براي تيرهاي فولادي و دكل هاي فلزي انواع آجدار پيشنهاد مي شود كه از ليز خوردن دست جلوگيري به عمل آورد.

فروشگاه اينترنتي ايمن ترافيك كالا تمامي محصولات و تجهيزات ايمني فردي اعم از كفش كار، عينك ايمني، دستكش ايمني، كلاه كار ولباس كار را بفروش ميرساند. براي خريد عينك ايمني و همچنين خريد دستكش ايمني با كيفيت و قيمت مناسب به سايت ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد.

تجهيزات ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۲۰:۱۹ ] [ malihe ]

استفاده از وسايل و لوازم ايمني در برق

در زمان كار با برق، ايمني فرد و همين طور تجهيزات ايمني اهميت زيادي دارد و لازم است كه فرد با استفاده از وسايل و لوازم ايمني در برق محافظت شود و تجهيزات برقي نيز با استفاده از انواع كليد هاي حفاظتي نظير كليد هاي اتوماتيك، كليد هاي حرارتي، محافظ جان و بي متال در برابر اضافه بار و اتصال كوتاه ايمن شوند.

استفاده از وسايل و لوازم ايمني در برق در هنگام كار برقي با توجه به قوانين ثبت شده در كتاب قانون نظام مهندسي ضروري است. اين لوازم به دو دسته لوازم ايمني فردي و لوازم ايمني گروهي تقسيم مي شود :

۱ – لوازم ايمني فردي كه تحويل مجري يا انجام دهنده كار مي شود.

۲ – لوازم ايمني گروهي كه تحويل سرپرست گروه شده و كليه افراد اكيپ موظف به حفاظت و نگه داري آنها بطور مطلوب هستند.

۳ – لوازم ايمني تجهيزات كه از دستگاه ها و سيستم برق ساختمان ها، كارخانه ها و كارگاه ها حفاظت مي كند. اين لوازم شامل انواع كليد اتوماتيك، رله هاي كنترلي و كليد هاي حفاظتي است كه مي توانيد در مورد آن ها در مقاله ” تجهيزات برق ساختمان “ بخوانيد.

لوازم ايمني فردي

 • لباس كار
 • كفش هاي ايمني
 • فيوز كش
 • كمربند و ركاب ايمني
 • دستكش هاي حفاظتي
 • كلاه ايمني
 • فازمتر فشار ضعيف

لوازم ايمني گروهي

 • تفنگ پرتاب سيم ارت
 • دستكش هاي عايق برق فشار متوسط
 • فازمتر هاي فشار متوسط و قوي
 • چوب استيك يا پرش
 • دستگاه اتصال زمين موقت براي خطوط فشار ضعيف و فشار متوسط و قوي

كفش ايمني

از نظر فراواني حادثه پذيري، ناحيه پا بعد از دست ها در رده دوم قرار دارد لذا كفش هاي ايمني با توجه به نوع و مشخصات خاص خود مي توانند پاي افراد را در برابر سقوط اجسام سنگين بر روي پا، فرو رفتن اجسام نوك تيز و برنده به كف پا و هم چنين ريزش مواد مذاب و نيز به عنوان عايق الكتريكي و ساير خطرات مشابه محافظت كنند.

يكي از مهم ترين انواع كفش هاي ايمني نوع مورد استفاده توسط كاركنان صنعت برق كفش هاي عايق الكتريسيته است. اين كفش ها از كف عايق برخوردار بوده و از تكميل شدن مدار توسط پاي فرد در هنگام برق گرفتگي جلوگيري كرده و در نتيجه مانع برق گرفتگي مي شود.

كفش ها يا چكمه هايي كه براي كارهاي الكتريكي تأييد شدند، بايد استفاده نمود. كفش كتاني (كفش تنيس) افراد را از خطرات الكتريكي محافظت نمي كنند. اگر خطرات غيرالكتريكي وجود دارند (وجود ميخ در كف، اشياء سنگين و …) از پاپوش هايي كه براي حفاظت در مقابل اينگونه خطرات در نظر گرفته شد، استفاده گردد مانند كفش فولادي.

كفش هاي ايمني بايد مورد تأييد ANSI باشد. كدهاي مورد تأييد ANSI معمولا بر روي زبانه داخلي كفش يا چكمه حك يا چاپ شده است.

اگر كفشي براي كار الكتريكي مناسب باشد با حروف EH علامت گذاري شده است. توجه كنيد كه كفش ساخته شده از چرم براي محافظت در مقابل خطرات الكتريكي بايد خشك نگهداري شود حتي اگر علامت EH را داشته باشد.

براي خريد كفش كار مناسب مي توانيد به فروشگاه ايمن ترافيك كالا مراجعه كنيد. ايمن ترافيك كالا تمامي محصولات ايمني فردي را با كيفيت مناسب و قيمت ايده آل در اختيار شما قرارميدهد.

تجهيزات ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۵۴:۱۵ ] [ malihe ]

كفش كار چه ويژگي هايي بايد داشته باشد

مناسب ترين و بهترين پا پوش هايي كه براي محافظت و سلامتي پا ها پيشنهاد مي شود كفش هاي ايمني مي باشند. كفش ايمني با استفاده از خصوصيت ها و ويژگي هايي طراحي و توليد مي شوند كه پا ها را از صدمه ديدن در مقابل حوادث و خطراتي كه در حين كار كردن ممكن است رخ دهد حفاظت مي كنند . پا ها از جمله اعضاي اصلي بدن مي باشند و سلامتي آن بر عهده خود افراد و يا كار فرمايان شركت ها و كارخانه ها و هر سازماني مي باشد ، بنابراين خريد كفش ايمني مناسب در كار هاي سخت ، اصل مهمي مي باشد كه بايد حتما از آن پيروي كرد .

كفش ايمني با سر پنجه فولادي كه در پنجه آن ها به كار رفته است قادر مي باشند از انگشتان پا در برابر انرژي معادل با 200 ژول و نيروي فشردگي حداقل 15 كيلو نيوتن محافظت كنند و از قطع شدن آن ها در مقابل افتادن اشيا سنگين و يا تيز جلو گيري نمايند . كفش ايمني همچنين خاصيت ضد لغزندگي دارند كه از افتادن و لغزيدن افراد جلوگيري مي كند .

كفش ايمني از چرم ها غير قابل فساد كه پوست دباغي شده ي سبك وسنگين مي باشد توليد مي شوند . زيره كفش ايمني از جنس هايي همچون pv و pu مي باشد كه مولكول هاي بزرگي مي باشند كه واحد هاي ساختاري تكرار شونده دارند كه به وسيله پيوند هاي شيميايي به هم وصل مي شوند .

آستر دروني كفش ايمني پارچه هايي هستند كه جنس هاي متنوعي دارند و قسمتي مي باشد كه پا ها مستقيما با آن در تماس مي باشند . آستر كفش ايمني بايد تواناي جذب عرق پا را داشته باشند .

كفش ايمني علاوه بر اين‌كه توانايي حفاظت از پاها را بايد داشته باشند، بايد رنگ‌ها و مدل‌ها و زيبايي آن‌ها نيز به‌گونه‌اي باشد كه خريدار يا مصرف‌كننده با ميل و رغبت از آن‌ها استفاده كنند و صرفاً جهت مراقبت از پاها نباشد و با بي‌ميلي نپوشند.

ما در فروشگاه اينترنتي ايمن ترافيك كالا با بهترين كيفيت و خدمات و پشتيباني و فروش مستقيم كالاها در خدمت شما بزرگواران هستيم. اين فروشگاه كفش ايمني را در انواع گوناگون براي شغل هاي مختلف ارائه مي دهد . علاوه بر توليد و طراحي كفش هاي ايمني زيبا و مناسب ، تجهيزات ايمني ديگري از قبيل لباس هاي كار كه شامل كاپشن شلوار هاي ايمني و اوركت مهندسي و رو پوش هاي بهداشتي و تيشرت و سرهم مي باشد نيز با كيفيت بالا توليد مي كند كه مخصوص كار ها و شغل هاي متفاوت مي باشند و تنوع رنگي زيادي دارند . كفش هاي ايمني در اين فروشگاه به صورت كفش ايمني ساق بلند و يا ساق كوتاه ، كفش نسوز يا كفش ايمني آتش نشاني ، كفش هاي ايمني مهندسي و كفش ايمني عايق برق به فروش مي رسد. در صورت نياز به خريد لباس كار ، كفش كار و انواع تجهيزات ايمني و ساختماني از فروشگاه اينترنتي ايمن ترافيك كالا ديدن فرماييد.

كفش ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۵۲:۲۰ ] [ malihe ]

تضمين سلامتي چشم با عينك ايمني كار

رعايت نكات ايمني و محافظت از سلامتي خود، در تمام لحظات زندگي ضروري است و بهتر است به آن توجه زيادي شود. حال اگر در يك محيط كاري و شرايط سخت كار مي‌كنيم، اين محافظت از سلامتي و دقت بايد افزايش يابد تا بدون هيچ گونه خطر و آسيبي به خود، كار را به اتمام برسانيم. خوشبختانه لوازم ايمني، به خصوص عينك ايمني كار بسيار متنوع همراه با امكانات خيلي زياد وارد بازار شده كه به راحتي مي‌توان با كمك آنها از اعضاي بدن در برابر مواد شيميايي، مصالح و ساير خطرات احتمالي جلوگيري كرد. قيمت عينك ايمني هم براي شما مهم است و ميخواهيد عينكي مناسب با قيمت مناسب خريداري كنيد پس با ماهمراه باشيد.

فرم محافظ كار عينك ايمني

يكي از مزيت هاي استفاده از عينك كار؛ فِرِم محافظ آن است كه از نايلون عالي طراحي و ساخته شده كه مانع ورود ذرات گرد و غبار، فلز، چوب و براده آن، مواد شيميايي، اشعه ماوراءبنفش و ساير مواد مضر و خطرناك به چشم افراد مي‌شود. پس فراموش نكنيد كه با كمك اين عينك هاي ايمني كار مي‌توانيد بدون هيچ استرسي به كار خود ادامه دهيد.

حال به معرفي چند نوع عينك ايمني مي پردازيم.

انواع عينك ايمني

 • عينك ايمني مخصوص جوشكاري
 • عينك ايمني سنگ زني و برشكاري
 • عينك ايمني گاگل
 • عينك ايمني آزمايشگاهي

ويژگي هاي عينك جوشكاري

جوشكاري يكي از كارهايي است كه بدون استفاده از عينك ايمني ، به چشم آسيب خيلي زيادي وارد مي‌شود و گاهي صدمات جبران ناپذيري براي كارگران به وجود مي‌آورد. در جوشكاري علاوه بر محافظت دهان، پوشيدن لباس كار و ماسك، استفاده از عينك ايمني هم ضروري است كه بهتر است به آن توجه ويژه اي شود. البته عينك جوشكاري از دو دسته شفاف و سفيد تشكيل شده كه ويژگي هاي آن را به صورت تخصصي در ادامه براي شما بررسي خواهيم كرد.

عينك جوشكاري شفاف

فوايد استفاده از عينك جوشكاري شفاف اين است كه از بدنه پلي كربنات تشكيل شده كه به دليل مقاومت شيميايي و همين‌طور مكانيكي بالايي كه دارد؛ از چشم در برابر ذرات آزار دهنده گرد و غبار و ساير مواد خطرناك محافظت مي‌كند. يكي ديگر از نكات حائز اهميت عينك جوشكاري شفاف؛ مقاومت خيلي زياد آن در مقابل اشعه 400uv است.

يك ويژگي جالبِ ديگر!

عينك ايمني جوشكاري از نوع شفاف قابليت اين را هم دارد كه بر روي عينك طبي استفاده شود و به ديد بهتر افراد كمك زيادي كند.

عينك جوشكاري سفيد

اين نوع عينك جوشكاري هم، از يك مواد بي رنگ، اما مقاومت بالا كه احتمالا براي شما نامي آشناست؛ پلي كربنات ساخته شده كه به درستي مي‌تواند از چشم هاي شما كه در حال جوشكاري هستيد، محافظت كند. علاوه بر اين، اين نوع عينك مي‌تواند مانع ورود ذرات گرد و غبار، اشعه هاي خطرناك به چشم شود. اين را هم فراموش نكنيد كه عينك جوشكاري سفيد ، بسيار سبك و قابل حمل در هر مكان طراحي و توليد شده است.

ويژگي هاي عينك سنگ زني

لنزهاي ضد خش و شفاف عينك سنگ زني برشكاري ، اغلب از پلي كربنات ساخته شده. يكي از دلايلي كه اين عينك كار را از متمايز كرده، مقاومت حرارتي، سختي و شفافيت اين ماده پليمري است كه به همين دليل در شيشه هاي عينك هاي ايمني مورد استفاده قرار مي‌گيرد. علاوه بر اين موارد گفته شده، مقاومت حرارتي زياد عينك برشكاري ، موجب مي‌شود تا كاملاً اشعه هاي خطرناك ماوراء بنفش را جذب كند تا هيچ گونه آسيبي به چشم ها وارد نشود.

راه حلي براي دسته هاي آسيب پذير عينك ايمني كار

بسيار واضح است كه يكي از اعضاي آسيب پذير در عينك هاي ايمني كار ، دسته هاي آن هستند كه به راحتي در حين كار ممكن است به هر دليلي شكسته شود. يكي ديگر از دلايلي كه استفاده از عينك ايمني سنگ زني را ضروري كرده؛ وجود رشته مفتول هايي است كه جهت افزايش مقاومت بالا در داخل دسته هاي عينك قرار داده مي‌شود.

ايمن ترافيك كالا توليد كننده انواع تجهيزات ايمني اين آمادگي را دارد كه در صورت تماس شما با شماره هاي داخل سايت مشاوره كاملي درباره قيمت عينك كار، نحوه انتخاب بهترين عينك ايمني دريافت نماييد. عينك كار نيز مانند ديگر تجهيزات ايمني شخصي تنوع بسيار زيادي دارد. بديهي است كه هر يك از آنها براي محيط كار خاص و براي شرايط كاري خاص طراحي شده اند. نحوه انتخاب و خريد عينك كار كار پيچيده اي به نظر نمي رسد اما تنوع بالاي محصولات انتخاب را سخت خواهد كرد.  ايمن ترافيك كالا به  عنوان توليد كننده عينك ايمني خريد آنلاين محصولات را براي مشتريان خود فراهم آورده است.

عينك ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۳۹:۱۳ ] [ malihe ]

نكات مهم در هنگام خريد دستكش ايمنـي

براي خريد و انتخاب و استفاده و خريد دستكش ايمني توجه به ريز نكات موجود مي تواند يك انتخاب عالي را رقم زده و ميزان وقوع خطر را بكاهد. از جمله اين ريز نكات موارد زير مي باشند:

در برابر ضربات مكانيكي مقاوم باشد.

مانعي در برابر كار كردن نباشند.

نسبت به حرارت بالا و كم مقاومت داشته باشند.

جريان برق را از خود عبور ندهند.

ضربه گير بوده و ارتعاشات ناشي از كار با لوازم مكانيكي را به حداقل برسانند.

دوام بالايي در برابر مواد شيميايي و راديو اكتيو داشته باشد. دستكش هايي كه در برابر نفوذ مواد شيميايي مقاوم بوده و تجزيه نگردند و خود نيز وارد واكنش شيميايي نشوند از اين قبيل مي باشند.

دستكش ايمني نبايد موجب حساسيت شود.

خوش دست و سبك باشد.

به راحتي پوشيده شود و از دست خارج گردد.

تهويه هوا را به خوبي انجام داده و مانع از عرق كردن دست ها شوند.

انعطاف پذير باشد.

قيمت مناسب و مطلوبي داشته باشد.

ساييده و چروك نشوند.

دستكش مناسب با دست خود انتخاب كنيد، سايز دست ها با هم فرق داشته و دستكشي كه استفاده مي كنيد نبايد خيلي كوچك و يا خيلي بزرگ باشد.

براي حمل الوار و مصالح بايد از دستكش ايمني كار، چرم يا برش استفاده نماييد.

قبل از مصرف و پوشيدن دستكش و سالم بودن آن مطمئن شويد.

براي جلوگيري از فاسد شدن و خرابي دستكش پس از شستشو آن را به مواد ضد رطوبت آغشته كنيد.

دستكش را بر زمين رها نكنيد و از تا كردن آن بپرهيزيد.

دستكش نئوپان يك دستكش مناسب براي كار با مواد شيميايي مي باشد.

در صنايع ذوب و ريخته گري دستكشي از جنس پشم شيشه را انتخاب كنيد.

دستكش لاستيكي يك عايق مناسب در مواجهه با جريان برق است، در هنگام استفاده از اين دستكش از نوع آستر دار آن استفاده كنيد تا حساسيت پوستي به وجود نيايد.

دستكش سربي را براي كار با مواد راديواكتيو انتخاب نماييد.

به منظور جوشكاري و برش كاري مي توانيد از دستكش ايمني چرم استفاده كنيد.

دستكش كار تنوع بسيار بالايي دارد. هر شغل به واسطه خطراتي كه براي كارگر و كارفرما دارد نياز به نوع خاصي از دستكش ايمني دارد. در مشاغلي مانند جوشكاري خريد دستكش كار چرم مناسب بوده و براي يك كارگر ساختماني استفاده از دستكش كف مواد مناسب خواهد بود. درخريد دستكش ايمني ملاك هايي مانند مواد اوليه استفاده شده در ساخت دستكش، خطرات موجود در محيط كار اهميت زيادي دارد. در صورتي كه اطلاعات كاملي در خصوص قيمت دستكش كار و مدل مناسب براي شغل خود داريد مي توانيد آن را به صورت آنلاين از سايت ايمن ترافيك كالا خريداري نموده و يا  اينكه با شماره داخل سايت تماس بگيريد و اطلاعات كاملي كسب نماييد.

دستكش ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۲۴:۰۴ ] [ malihe ]

لباس كار

لباس كار به عنوان يكي از وسايل استحفاظي فردي مطرح مي باشد و كليه كاركنان بايد با لباس كار مناسب محل كار در سر كار حاضر شوند. لباس كار كاركنان داراي خصوصيات ذيل بوده و مطابق مقررات ذيل در اختيار كاركنان قرار مي گيرند.

معمولاً لباس كار به عنوان يك پوشش سراسري تنه، دست و پاها را در مقابل شرايط محيطي حفاظت ميكند. ساده ترين شكل لباس كار در دو فرم ظاهري بلوز و شلوار (دو تكه) و نوع يكسره و از جنس الياف طبيعي و يا درصدي الياف طبيعي و مصنوعي و در مواردي تماماً از الياف شيميايي و صنعتي توليد مي­شود. بديهي است هر چه الياف بكار رفته شده در پارچه طبيعي تر باشد، تبادل حرارتي آن آسانتر است. البسه اختصاصي در مشاغل ويژه و نيز فصول سرد كه از جمله مي توان لباس عايق سرما و رطوبت مخصوص سردخانه،‌ لباس نسوز مخصوص كوره و لباس ضد حريق از جنس پارچه هاي PVC را نام برد. لباس حفاظتي در برابر گرما از الياف مخصوصي با پوشش آلومينيوم كه تا 90% اشعه مادون قرمز را برگشت مي دهد، ساخته شده و به منظور كار در مجاورت كوره ها و فرآيندهاي حرارتي استفاده مي شود.

خصوصيات لباس كار ايمن عبارت است از:

لباس كار بايد اندازه و متناسب با بدن استفاده كننده باشد.

كاركناني كه با ماشين كار مي كنند و يا در جوار ماشين آلات مشغول كار هستند بايد از لباس كاري استفاده كنند كه هيچ قسمت آن باز يا پاره نباشد. آويزان نمودن زنجير ساعت، كليد و نظاير آنها روي لباس كار اكيداً‌ ممنوع است.

در محل كار كه احتمال خطر انفجار و يا حريق باشد استفاده از يقه نورگيري (آفتاب گردان) و زه و دسته عينك كه از انواع سلونوئيد ساخته شده اند و همچنين همراه داشتن ساير مواد قابل اشتعال براي كاركنان مربوطه اكيداً ممنوع است.

 در صورتيكه انجام كاري ايجاب نمايد كه كاركنان آستين لباس كار خود را مستمراً بالا بزنند بايستي از لباس كار آستين كوتاه استفاده نمايند.

 كاركناني كه در محيطهاي آلوده به گرد و غبار، مواد قابل اشتعال و انفجار و يا مسموم كننده بكار اشتغال دارند، نبايد لباسهاي جيب دار و يا لبه دار (دوبل شلوار) را در بر داشته باشند، چون ممكن است گرد و غبار و مواد مزبور در چين و لبه لباس باقي بمانند.

 لباس ايمني مخصوص كاركناني كه با مواد خورنده و يا مضر كار مي كنند بايد آب و گاز در آن نفوذ ننموده و جنس آن مناسب با نوع ماده و يا موادي كه با آنها كار مي كنند باشد.

 لباس نسوز مخصوص حفاظت در مقابل حريق بايستي شامل كلاه، دستكش و كفش بصورت يك تكه و سر هم باشد.

 لباس كاركناني كه با مواد اسيدي و راديواكتيو كار مي كنند بايد بصورت يكپارچه و بدون منفذ همراه با كلاه مخصوص، كفش و دستكش از جنس خاص و غير قابل نفوذ باشد.

 لباس باراني به صورت پالتويي كلاه سر خود را از جنس پارچه ضد آب با آستري نخي (جهت مناطق معتدل) و يا آستري پشمي (جهت مناطق سرد سير) با رنگ مصوب تهيه شود.

كاركناني كه لباسشان بمواد نفتي يا شيميايي خطرناك آغشته شود بايد فوراً لباس خود را شسته و يا تعويض نموده و آن قسمت از بدن را نيز كه در تماس بوده با شوينده هاي مناسب بشويند. هيچ يك از كاركنان حق ندارند با لباس آغشته به مواد نفتي و يا مواد شيميايي به آتش، شعله و ديگر منابع حرارتي نزديك شوند و يا كبريت و فندك و غيره روشن نمايند.

در صورت پارگي، ‌خراب شدن و يا آلودگي بمواد نفتي يا شيميايي خطرناك لباس كار بايد براي تميز شدن آن اقدام نماييد و در صورت نياز به تعويض به سرپرست مربوط ارائه شود.

تذكر 3: البسه آغشته به روغن و يا گريس بايد فوراً از تن خارج شود چون ممكن است ايجاد ناراحتي پوست نمايد.

خريد لباس كار با قيمت مناسب و با كيفيت

خريد لباس كار نياز به تحقيق و بررسي دارد. شرايط محيط كار و خطراتي كه در آن وجود دارد تاثير بسياري در انتخاب نوع پارچه دارد. پارچه انتخابي شما بايد راحتي كارگر، كارفرما و مهندس را فراهم آورده و خطرات موجود در محيط را نيز دفع نمايد. پارچه هاي انتخاب شده براي لباس كار تنوع بسيار زياد دارد و از پارچه نخي تا ويسكوز و پنبه و جين و كتان در دوخت انواع لباس كار به كار مي رود. قيمت لباس كار از مدل دوخت لباس ايمني و نوع پارچه آن تاثير مي گيرد.

تمامي اطلاعات در مورد لباس كار را مي توانيد از فروشگاه اينترنتي ايمن ترافيك كالا دريافت كنيد. در صورت نياز به دريافت مشاوره در مورد مدل، نوع پارچه و قيمت لباس كار مي توانيد با شماره هاي داخل سايت تماس بگيريد.

لباس كار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۰۶:۱۶ ] [ malihe ]

تجهيزات ايمني ساختمان

امروزه اهميت استفاده از تجهيزات ايمني ساختمان به قدري از ارزش بسيار والايي برخوردار است كه بدون رعايت كردن هر كدام از بخش هاي و بندهاي آن، قطعا كار ساخت و ساز توسط ماموران و مسئولان بازرسي توقف خواهد شد.

به همين جهت براي ادامه و روند كارهاي ساخت و سازي و حفاظت از نيروي كار توصيه مي شود كه تمام نكات مربوط به ايمني را در ساختمان خود فراهم كرده و سپس كار را شروع كنيد تا واقعيت ضرب المثل اول ايمني و بعد كار به به سرانجام برسد. شما مي توانيد تمام تجهيزات مربوط به ايمني ساختمان خود را به راحتي از وب سايت پيش روي خود تهيه خريداري كرده و آن را طبق استاندارد هاي تعريف شده در ساختمان سازي جديد خود مورد استفاده قرار دهيد همچنين مي توانيد در صورت بروز هرگونه سوالي نيز با همكاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را دريافت نماييد.

ايمني در ساختمان سازي

از مهمترين تجهيزات ايمني ساختمان مي توان به ايمني ماشين آلات مورد استفاده اشاره كرد كه كارفرمايان و پيمانكاران بايستي در وهله اول به اين امر توجه داشته باشند و از مهمترين خطراتي كه مي تواند از ماشين آلات به كارگران برسد و بايستي تجهيزات ايمني ساختمان را در اين خصوص به كار گرفت مي توان به موارد زير اشاره كرد:

خطرات حرارتي

خطرات ناشي از ارتعاش

خطرات الكتريكي

خطرات مكانيكي

خطرات ناشي از صدا

خطرات ناشي از مواد و اجسام

با پيشگيري هاي لازم و خريد تجهيزات ايمني ساختمان مناسب مي توان از بروز اتفاق هاي ناخواسته و ناگوار جلوگيري لازم را داشته باشيم.

حفاظت فردي

از مهمترين تجهيزات ايمني ساختمان مي توان به حفاظت فردي اشاره كرد كه ر اين بخش بايستي ايمني كارگران را در نظر داشته باشيد و تمام امكانات مربوط به ايمني آنها را فراهم كنيد. از مهمترين تجهيزات ايمني ساختمان براي كارگران مي توان به مواردي از جمله لباس كار، كلاه ايمني، گوشي ايمني، دستكش و كفش ايمني اشاره كرد. تمام كارفرمايان بايستي توجه لازم را در خصوص تجهيزات ايمني ساختمان براي كارگران خود را جدي گرفته و به تعداد آنها اقدام به خريد و تهيه تجهيزات و اقلام مذكور داشته باشند.

البته در نظر داشته باشيد كه از مهمترين تجهيزات ايمني ساختمان مي توان به نصب و تعبيه كمك اوليه اوليه در قيمت هاي مختلف ساختمان مي باشد كه در صورت نياز دسترسي راحت تري را داشته باشند. حفاظت فردي از مهمترين آيتم هاي مورد توجه در تجهيزات ايمني ساختمان مي باشد چرا كه جان انسان از تمام دارايي هاي موجود در جهان با ارزش مي باشد و همين امر نيز سبب وضه اين قوانين در در اتحاديه هاي گوناگون شده است. فقط خريد تجهيزات ايمني ساختمان كافي نبوده و شما بايستي نحوه استفاده و آموزش هاي لازم را براي كارگران ارائه دهيد تا آنها بتوانند به شكل درست و صحيح اقدام به از استفاده از تجهيزات ايمني ساختمان داشته باشند.

تجهيزات ايمني ساختمان

از ديگر مهمترين آيتم هاي مربوط به تجهيزات ايمني ساختمان مي توان به ايمني مواد اشاره كرد كه تمام پيمانكاران موظفند نكات و دستورالعمل هاي مربوط به آن را در رعايت كنند. منظور از تجهيزات ايمني ساختماني مواد استفاده از لوازم مصرفي، ابزار آلات، قطعات يدكي و مواد اوليه ساختمان سازي مي باشد كه بايستي تخليه و بارگيري اين مواد طبق اصول هاي مندرج در آيين نامه ها بوده و هيچ گونه مشكلاتي را براي كارگران به وجود نياورد. تجهيزات ايمني ساختماني مواد مي تواند يكي از موارد زير اشاره كرد:

انبار كردن مواد اوليه در يك فضاي بسيار مجزا

مشخص كردن مواد خطرساز

طبقه بندي و جداسازي تمام اقلام مورد نياز كه علاوه بر ايمني سبب سهولت دسترسي نيز خواهد شد.

خريد تجهيزات ايمني ساختمان

اگر مي خواهيد بدون بروز اتفاق ناگواري، ساختمان و ساخت و ساز خود را انجام دهيد توصيه مي نيم كه در گام اول اقدام به خريد و تهيه تجهيزات ايمني ساختمان داشته باشيد تا با خيال راحت اقدام به اين كار داشته باشيد. در صورت رعايت كردن تمام نكات مربوط به ايمني ساختمان مي توانيد از جريمه هاي سنگين ماموران و بازرسان نيز در امان بوده و هزينه هاي خريد تجهيزات ايمني ساختمان را جبران نماييد.

ايمن ترافيك كالا به عنوان يكي از بزرگترين فروشگاه هاي اينترنتي فروش تجهيزات ايمني آماده فروش انواع تجهيزات ايمني اعم از لباس كار، كفش كار، كلاه ايمني، ماسك ايمني، دستكش ايمني و ... است. در صورت نياز به خريد هر يك از اين تجهيزات از فروشگاه ايمن ترافيك كالا ديدن نماييد.

تجهيزات ايمني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۲۹:۵۲ ] [ malihe ]

كفش كار مناسب براي محيط هاي سخت

كاركناني كه در محيط هاي سخت كار مي كنند بايد در فصول مختلف كفش مناسب آن فصل را بپوشند. ما امروز مي خواهيم اين موضوع را به شما يادآوري كنيم كه  كفش ايمني مناسب فصول سرد بايد داراي چه ويژگي هايي باشد. و در هنگام خريد كفش كار به چه نكاتي بايد دقت كنيد.

ويژگيهاي كفش ايمني مناسب فصول سرد

 • ضدآب بودن

شايد تاكنون از افراد زيادي شنيده باشيد كه در ابتداي بيان ويژگي‌هاي يك كفش ايمني مناسب فصول سرد، به Gore-Tex بودن آن اشاره مي‌كنند. Gore-Tex در واقع نام يك تكنولوژي پيشرفته در ساخت پارچه است كه مزيت‌هايي براي آن ايجاد مي‌كند. هنگام استفاده از كفش ايمني مناسب فصول سرد، فرقي نمي‌كند كه صعود زمستانه داريد يا كفش خود را در ساير فصول سال استفاده مي‌كنيد؛ قابليت ضدآب بودن در كفش شما از ميزان اهميت زيادي برخوردار است تا تحت هر شرايط آب‌وهوايي و با بارش‌هاي فصلي، بخش داخلي كفش همچنان خشك باقي بماند. وجود تكنولوژي‌هايي نظير Gore-Tex در ساخت انواع كفش علاوه بر ايجاد هواخوري، تضمين‌كننده‌ي مقاومت در برابر نفوذ آب خواهد بود.

 • استحكام كفش

براي ساخت انواع كفش ايمني مناسب فصول سرد از موادي استفاده مي‌شود كه مقاومت زيادي در برابر ضربه و فشار داشته باشد تا در صورت بروز چنين حوادثي، از جهت حفظ ايمني پاهايتان آسوده‌خاطر باشيد. طراحي برخي كفش ايمني مناسب فصول سرد  به گونه‌اي است كه در قسمت پنجه، لايه‌اي محافظ قرار داده شده. اين لايه‌ي محافظ ايمني كفش را دربرابر فشار و ضربه بيشتر مي‌كند. درواقع سازندگان كفش ايمني مناسب فصول سرد براي تقويت ساختار كفش در قسمت پنجه از موادي مستحكم نظير چرم طبيعي، چرم مصنوعي يا كامپوزيت استفاده مي‌كنند كه به رويه‌ي كفش استحكام بيشتري مي‌بخشد.

 • زيره كفش

يكي از مواردي كه در طراحي و ساخت كفش ايمني مناسب فصول سرد اهميت زيادي دارد، جنس زيره و نوع آج‌هايي است كه در آن استفاده مي‌شود. زيره‌ي كفش ايمني مناسب فصول سرد با توجه به موارد استفاده‌اي كه دارند، با يكديگر متفاوت‌اند.

 • قابليت حفظ دما و هواخوري كفش كار

اين دو قابليت كاملا با يكديگر متفاوت هستند؛ اما براي انتخاب كفش مناسب براي كوهنوردي بايد به اين دو قابليت به‌طور يكسان توجه داشت. آن دسته از كفش‌هايي كه براي صعود سه‌فصله استفاده مي‌شوند، بايد داراي قابليت هواخوري باشند تا علاوه بر جلوگيري از تعريق زياد سطح پوست، به خنك نگه داشتن پاي شما كمك كنند. اما براي كفش‌هاي مورداستفاده در صعودهاي زمستانه يا در محيط‌هاي سرد، قابليت هواخوري اهميت چنداني ندارد و مهم اين است كه كفش بتواند پايتان را گرم نگه دارد. براي ساخت اين نوع كفش‌ بيشتر از تكنولوژي‌هايي بهره مي‌گيرند كه از هدررفتن دماي بخش داخلي كفش جلوگيري كند و مانع از سرمازدگي پاهايتان شود. براي انتخاب چنين كفش‌هايي بايد به دمايي كه كفشتان در آن قابل‌استفاده است، توجه زيادي داشته باشيد تا در نهايت بتوانيد بهتر انتخاب كنيد.

 • جنس رويه كفش كار

سازندگان كفش ايمني مناسب فصول سرد  براي ساخت رويه از موادي استفاده مي‌كنند كه دربرابر شرايط محيطي مختلف مقاوم باشد. علاوه بر ساختار رويه‌، اين دسته كفش‌ها در قسمت‌هايي نظير پنجه، پاشنه يا قسمت‌هاي كناري به وسيله موادي نظير چرم مصنوعي، چرم طبيعي، پلي‌اورتان يا لاستيك تقويت مي‌شوند.

 • لايه‌ي مياني

لايه‌ي مياني مناسب در كفش ايمني مناسب فصول سرد براي كساني كه از اين كفش‌ها استفاده مي‌كنند، دو مزيت به دنبال دارد. اگر در ساخت لايه‌ي مياني كفشي كه استفاده مي‌كنيد، موادي مناسب نظير EVA به كار رفته باشد، فشاري كه از ضربات واردشده به سطح زمين به پاي شما برمي‌گردد تا حد بسيار زيادي كم مي‌شود. اين مسئله باعث مي‌شود در زمان كار كمتر احساس خستگي كنيد و درعين‌حال به واسطه‌ي ساختار منعطف كفش، كنترل بهتري روي حركات خود داشته باشيد. همچنين داشتن لايه‌ي مياني ضخيم باعث مي‌شود گرماي كمتري از طريق كف كفش هدر برود و در نهايت بتوانيد از پاي خود به‌خوبي در برابر سرما حفاظت كنيد.

كفش كار توليد ايران به واسطه استفاده از چرم ايراني و تجربه بالاي توليد كنندگان ايراني كيفيت بسيار بالايي داشته و از توليدات خارجي چيزي كم ندارد. خريد كفش كار در انواع مختلف و براي مشاغل مختلف در سايت ايمن ترافيك كالا مقدور مي باشد. تنها كافي است اطلاعاتي در خصوص خطرات موجود در محيط كار خود داشته باشيد تا بتوانيد بهترين كفش كار مورد نظر خود را خريداري نماييد. در صورت تمايل مي توانيد با شماره هاي داخل سايت تماس گرفته و اطلاعات كاملي در زمنيه قيمت كفش كار، ويژگي شاخص هر مدل و مناسب بودن آن براي مشاغل مختلف كسب نماييد.

كفش كار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۳:۰۱ ] [ malihe ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب

تخفیف لند